Půjčka na směnku ihned Homepage | Kontakty
• Informace pro spotřebitele
• Na co si dávat pozor
• Jak si půjčit bezpečně
Doporučujeme

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků. Sháníte kvalitní lyžařské brýle? Jak vybrat správné brýle a kde je koupit nejvýhodněji Vám poradíme zde.

Nechcete se brodit hlubokým sněhem? Pořiďte si sněžnice – jak si správně vybrat se dozvíte zde. Pomalý hrnec je zárukou toho, že v připraveném jídle bude maximum vitamínů a zdravých látek.

Chcete svým dětem koupit šlapací autíčko? Poradíme Vám zde.

Dlouhodobá půjčka – to jsou nízké splátky a dlouhá splatnost


27/03/2019

Na trhu s půjčkami se vyskytují krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé půjčky. Pokud hledáte půjčku s delší dobou splatnosti, vsaďte právě na dlouhodobou půjčku. Nabízejí ji nejen banky, ale i nebankovní společnosti. I tato půjčka má ale své výhody a nevýhody. Podívejme se zblízka, jaké.

Na co si lze dlouhodobé půjčky sjednat?

Dlouhodobé půjčky se hodí zejména na pořízení bydlení, rekonstrukci nemovitosti nebo koupi nového automobilu. A nemusí jít pouze o vysoké částky. Některé banky dokonce nabízejí spotřebitelské úvěry se splatností 10 let, jejichž výše začíná na 5 tisících korun. Mezi nejznámější dlouhodobé půjčky však patří hypotéka, kterou si můžete sjednat i na dobu delší než 25 let.V čem jsou dlouhodobé půjčky výhodné?

Dlouhodobé půjčky jsou vyhledávané z toho důvodu, že si splátky můžete rozložit na několik let. Požádat můžete o tisíce, desetitisíce, statisíce i miliony korun. Čím delší je doba splatnosti, tím větší částku přeplatíte. Avšak vyplatí se nastavit si nejdelší dobu splácení, abyste měli co nejnižší splátky a zvládali si vytvářet rezervu pro případ výpadku příjmu. Dlouhodobé půjčky mohou být výhodné i u nebankovních společností a navíc vás budou stát méně nervů: nejsou spojené s takovou administrativou jako bankovní půjčky.

Jaké jsou nevýhody dlouhodobých půjček?

Čím vyšší si půjčíte částku, tím větší požadují finanční společnosti záruku. Prokázat musíte dostatečný příjem a úvěruschopnost nebo musíte zastavit svou nemovitost. Vystavujete se však riziku, že nebudete úvěr schopni splácet, například kvůli zdravotní indispozici nebo ztrátě zaměstnání. Dlouhodobé půjčky bývají většinou účelové, kdy finanční instituce chtějí znát účel vynaložených peněz. Díky tomu získáte výhodnější podmínky, delší dobu splácení a nižší úrok.

Jaké existují druhy dlouhodobých půjček?

U finančních institucí si můžete sjednat několik typů dlouhodobých půjček. Oblíbené jsou dlouhodobé půjčky bez registru, kdy nebankovní společnosti nenahlížejí do registru dlužníků. Pozadu nezůstávají ani dlouhodobé půjčky bez zástavy, u kterých musíte prokázat dostatečný příjem. Pro bonitní klienty jsou tu také dlouhodobé půjčky bez ručitele. Pro financování bydlení se nejvíce hodí dlouhodobé půjčky se zástavou nemovitosti. A nakonec se nesmíme zapomenout zmínit ani o dlouhodobých autopůjčkách.

Co zvážit, než si půjčíte?

Než definitivně vyberete půjčku, rozmyslete se, na co potřebujete půjčit a kolik peněz. Spočítejte si, jakou maximální měsíční splátku můžete vynaložit. Nesmí to ale ohrozit váš rodinný rozpočet. Dále si rozmyslete, do kdy chcete mít půjčku splacenou. Až si v tomto uděláte jasno, vyberte si typ dlouhodobého úvěru a porovnejte jednotlivé nabídky.


© 2012 Půjčky-na-směnku-hned.cz, všechna práva vyhrazena.