Půjčka na směnku ihned Homepage | Kontakty
• Informace pro spotřebitele
• Na co si dávat pozor
• Jak si půjčit bezpečně
Doporučujeme

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků. Sháníte kvalitní lyžařské brýle? Jak vybrat správné brýle a kde je koupit nejvýhodněji Vám poradíme zde.

Nechcete se brodit hlubokým sněhem? Pořiďte si sněžnice – jak si správně vybrat se dozvíte zde. Pomalý hrnec je zárukou toho, že v připraveném jídle bude maximum vitamínů a zdravých látek.

Chcete svým dětem koupit šlapací autíčko? Poradíme Vám zde.


Důležité: Text byl vytvořen v minulosti, informace proto již nemusí být aktuální a nemusí odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Co je to směnka


Co je to směnka - informace, rady

22/09/2013

Směnka je jedním z nejstarších cenných papírů využívaných v obchodním styku. Jedná se o cennou listinu, která musí dle zákona obsahovat konkrétní údaje.

Historie směnky

Tento cenný papír se začal objevovat v Itálii v období feudalismu a je hojně využívaným finančním nástrojem dodnes.

Označení směnky

Nestačí například uvést slovo směnka pouze v nadpisu, je zapotřebí, aby se toto slovo vyskytovalo také v textu. Toto opatření je z důvodu zamezení dodatečného dopsání slova na jiný dokument a označení jej tak za směnku. Slovo směnka má také za úkol upozornit podepisujícího, že podepisuje cenný papír.


Náš TIP: Více o půjčkách online snadno a rychle se dozvíte na webu Maxi-Půjčky.cz.


Půjčka na směnku je rychlá a dostupná.

Další náležitosti směnky

Dalšími, nezbytnými, náležitostmi jsou uvedení závazku k bezpodmínečnému zaplacení, jméno směnečníka, tedy toho, kdo má směnku uhradit, údaj o místě a čase splatnosti, jméno toho, komu má být směnka proplacena a podpis výstavce.

Splatnost

V souvislosti se směnkou se užívají čtyři druhy splatnosti a to na viděnou, na určitý čas po viděné, na určitý čas po vystavení směnky a na určitý den. Existují dva druhy směnek a to směnka vlastní a směnka cizí.
© 2012 Půjčky-na-směnku-hned.cz, všechna práva vyhrazena. Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Provozovatel není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.