Půjčka na směnku ihned Homepage | Kontakty
• Informace pro spotřebitele
• Na co si dávat pozor
• Jak si půjčit bezpečně
Doporučujeme

Pokud ještě nevíte, komu co koupit na Vánoce, inspirujte se na stránkách www.vánoční-dárky-online.cz. Dobré lyžařské kalhoty jsou zárukou toho, že Vám při lyžování nebude zima.

Nazbytenou součástí lyžařského vybavení jsou lyžařské rukavice. Porovnání robotických vysavačů Vám pomůže vybrat ten nejlepší přístroj pro Vaši domácnost.

Jsou Vaše děti ještě malé na jizdní kolo? Kupte jim dětské odrážedlo.


Důležité: Text byl vytvořen v minulosti, informace proto již nemusí být aktuální a nemusí odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Typy směnek


Typy směnek

29/12/2013

V souvislosti se směnkou rozlišujeme dva základní typy. Můžeme vystavit, případně přijmout, směnku vlastní nebo také směnku cizí.

Směnka vlastní

Směnka vlastní se vydává se závazkem dlužníka zaplatit a slovo "zaplatím" v ní také musí být uvedeno. U této směnky se neuvádí jméno toho, kdo má zaplatit, jelikož k tomuto se zavazuje sám výstavce.

Jednoduchá pomůcka: vlastní = já musím zaplatit.


Směnka vlastní a duplikát

Vystavuje se výhradně v jednom provedení, jelikož vyhotovení kopie by znamenalo vznik nového závazku. Ve výjimečných případech může dojít k vyhotovení duplikátu, ten však musí být nutně označen „druhá směnka“.

Náš TIP: Více o půjčkách online snadno a rychle se dočtete na webu Maxi-Půjčky.cz.

SMS půjčka je typem malé a rychlé nebankovní půjčky

Směnka cizí

Druhým typem směnky je směnka cizí. Vydává se s pokynem jiné osobě, aby tato směnku uhradila a v tomto případě na ní musí být uveden termín "zaplaťte". Z tohoto je již zřejmé, že oproti směnce vlastní musí směnka cizí obsahovat jméno toho, kdo má zaplatit.

Pomůcka: cizí = někdo jiný musí zaplatit.

Nezapomeňte uvést adresu

Aby nedošlo k pochybnostem, kdo má zaplatit, uvádí se na směnku také adresa osoby nebo firmy, která má směnku zaplatit. Výjimku tvoří pouze obecně známé firmy, jejichž název nevzbuzuje pochybnosti.
© 2012 Půjčky-na-směnku-hned.cz, všechna práva vyhrazena. Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Provozovatel není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.