Půjčka na směnku ihned Homepage | Kontakty
• Informace pro spotřebitele
• Na co si dávat pozor
• Jak si půjčit bezpečně




Doporučujeme

Nevíte co koupit svým blízkým letos k Vánocům? Navštivte www.vánoční-dárky-online.cz – průvodce nakupováním Vánočních dárků. Sháníte kvalitní lyžařské brýle? Jak vybrat správné brýle a kde je koupit nejvýhodněji Vám poradíme zde.

Nechcete se brodit hlubokým sněhem? Pořiďte si sněžnice – jak si správně vybrat se dozvíte zde. Pomalý hrnec je zárukou toho, že v připraveném jídle bude maximum vitamínů a zdravých látek.

Chcete svým dětem koupit šlapací autíčko? Poradíme Vám zde.


Důležité: Text byl vytvořen v minulosti, informace proto již nemusí být aktuální a nemusí odpovídat platné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Jak poznat podvodnou půjčku



12/04/2014

Není půjčka jako půjčka. I v oblasti půjček a úvěrů můžete narazit na nepoctivé poskytovatele, jejichž cílem nebude snaha vám pomoci v nouzi, ale naopak vaší nouze co nejvíce využít ve svůj prospěch. Tito poskytovatele sází na nevědomost svých klientů a to mnohdy takovými způsoby, které hraničí se zákonem.

V dnešním článku vám poradíme, jak poznat podvodnou půjčku a jak se jí pokud možno vyvarovat včas.


Špatné nebo žádné reference

V první řadě je dobré si zjistit informace o poskytovateli. Na internetu lze najít recenze od klientů, kteří služeb jednotlivého poskytovatele využili před vámi. Pokud žádné reference nenajdete nebo budou špatné, dejte od poskytovatele ruce pryč.

Placení předem

V žádném případě nikomu neplaťte žádné poplatky předem. Jestliže se vám stane, že po vás bude poskytovatel půjčky vyžadovat několika tisícové poplatky za sjednání a zpracování půjčky, pravděpodobně neuvidíte ani svoje, ani půjčené peníze. Od takových poskytovatelů tedy žádnou půjčku nebrat.

Telefonní linka, za kterou se platí

Varovným signálem může být i nutnost volat na zpoplatněnou telefonní linku. Taková čísla zpravidla začínají na číslici 9 a již po první minutě vám bude naúčtována částka ve výši až 100 Kč. Hovory jsou často uměle prodlužovány a ve finále stejně zjistíte, že žádné peníze nedostanete. Takový hovor by se vám tedy mohl nepěkně prodražit.

Nutnost uzavření dalších produktů

Některé finanční společnosti vyžadují, abyste si k uzavření úvěru sjednali i další produkty, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete. Pozor si dejte v případě, kdy po vás bud vyžadováno sjednání životní pojistky i před váš nízký věk.

Málo času

Základem úspěchu je pečlivé pročtení smlouvy o půjčce. Varovným signálem je situace, kdy vám poskytovatel poskytne podezřele málo času na to, abyste si smlouvu prošli a případně se na něco zeptali.






© 2012 Půjčky-na-směnku-hned.cz, všechna práva vyhrazena. Tyto stránky mají pouze informativní charakter. Provozovatel není zprostředkovatelem ani poskytovatelem úvěrů a neodpovídá za právní důsledky využití informací zde uvedených.